نویسنده: رایان هالیدی

مترجم: سیمین محمدی

تعداد صفحه: 197

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

انتشارات: میلیکان

کتاب توصیه به جوانی که میخواهد به جایی برسد

هالیدی در این اثر با شما از آدم‌هایی حرف می‌زند که نوابغ خودشیفته نیستند. کسانی که اهدافشان را بر تمایلشان به دیده‌شدن و شناخته‌شدن، برتری داده‌اند.
او می‌گوید خاص بودن یا قدرت، اختیار و انگیزه داشتن همیشه خوب است اما هدف ما در این کتاب، پرداختن به این موضوع نیست. صفحات و مطالب این کتاب جوری تنظیم شده‌اند تا در آخر شما به این جمله برسید: «خودتان را بیشتر دست کم بگیرید» روی داستان‌هایی که درباره منحصر‌به فرد بودنتان تعریف می‌کنید، کمتر حساب کنید و در نهایت برای کاری که می‌خواهید با آن دنیا را دگرگون کنید، بیشتر وقت بگذارید.

نویسنده: ویلیام گلسر

مترجم: علی صاحبی

تعداد صفحه: 608

قطع: رقعی

نوع جلد: شومیز

انتشارات: سایه سخن

کتاب تئوری انتخاب

 تئوری انتخاب یک تئوری مبتنی بر روان‌شناسی کنترل درونی است که توضیح می‌دهد افراد چرا و چگونه رفتار می‌کنند. این نظریه شیوه کارکرد مغز آدمی برای صدور رفتار را تبیین می‌کند. تئوری انتخاب معتقد است تمام رفتارهای ما از درون ما برانگیخته می‌شوند و معطوف به هدفی هستند. هدف هر رفتار ارضای یکی از پنج نیاز اساسی است که عبارتند از عشق و احساس تعلق، پیشرفت و خودشکوفایی، تفریح و لذت، آزادی و خودمختاری و بقا و زنده‌ماندن.
 در کاربردهای عملی این نظریه هم در قلمرو سلامت روانی و هم در چهار حوزه مدرسه و روابط معلم و محصل، خانواده و روابط والدین و فرزندان، ازدواج و روابط همسران و محیط کار و روابط کارفرما و کارکنان مورد مطالعه قرار می‌گیرد. 
به طور کلی، ترجمه این کتاب منبع مفیدی برای بهبود چهار نوع رابطه اصلی والد- فرزند، معلم – شاگرد، مدیر- کارمند و رابطه زن- شوهر خواهد بود.